Podsumowanie roku działalności


Niedawno minął nam pierwszy rok działalności (podsumowanie z niego znajdziecie niżej, a także wzorowaną na erze VHS reklamę). Chcemy z całych sił podziękować wszystkim za pomoc, działanie z nami, po prostu za to że jesteście. Postój stoi i dumnie patrzy przed siebie. Jeśli chcecie wesprzeć nas – uruchamiamy profile w portalach:

– Gdzie możecie podarować nam cegięłkę na rozwój w postaci symbolicznej kawy.

– Gdzie możecie wesprzeć nas na oddolnym niekomercyjnym portalu. Jest także możliwość ustawienia cyklicznych wpłat, które zapewniały by nam stałe wsparcie.

https://ocsk-postoj.wspolneoparcie.org/fund/

Dziękujemy!

Muzyka: – Times I Felt Your Presence

_______________________________________

1 Rok Oddolnego Centrum Społeczno Kulturalnego Postój:

Wolnej przestrzeni wypełnianej oddolną sztuką, kulturą I działaniami społecznymi, mieszczącacej się w byłym domu kolejowym we Wrocławiu – Kuźniki. Tworzonej kolektywnie – dążąc do niehierarchiczności, równości I wolności

Przetrwałyśmy i odbudowałyśmy się po dwóch faszystowskich atakach, niszczących przestrzeń i zdrowie osób w kolektywie. Nie udało by się to bez lokalnego i międzynarodowego wsparcia materialnego i pomocy wzajemnej. Dziękujemy!

Większość roku działałyśmy bez prądu z sieci, w technologii „off grid”.

Zorganizowałyśmy >50 otwartych wydarzeń.

Zagrało u nas 90 projektów muzycznych, większość zagranicznych. Część z tak odległych miejsc jak: Meksyk, Kolumbia, Serbia, Grecja, Sardynia, Kurdystan.

Odbyło się u nas 44 warsztatów/wykładów, a ich większa połowa była o pracy emocjonalnej (zdrowiu psychicznym, komunikacji).

Zrobiłośmy 18 darmowych wydarzeń. Natomiast reszta wydarzeń miała możliwość zapłaty mniejszej ceny (co pozwoliło dotrzeć z kulturą i muzyką do większej ilości osób).

W czasie między otwartymi wydarzeniami odbyło się około 100 zamkniętych spotkań różnych kolektywów.

Mieliśmy ponad 100 prób muzycznych, zamkniętych spotkań artystycznych, kulturalnych i odpoczynkowych.

W sumie różne osoby przepracowały ponad 3000h godzin oddolnej i wolontaryjnej pracy fizycznej przy remontach, przygotowaniach, sprzątaniu i fizycznym dbaniu o przestrzeń, pracy emocjonalnej przy dbaniu o kolektywy i relacje i kontakty, pracy artystyczno-intelektualnej przy organizacji, projektowaniu i przygotowywaniu wydarzeń.

Do tego udało nam się postawić ogródek warzywny, odratować mnóstwo wyrzuconych kwiatów i roślin oraz przedmiotów – ogromna część remontów i organizacji przestrzeni odbyła się upcyklingowo/recyklingowo. Do tego Bookcrosing, Galeria sztuki „na palisadzie” i wiele więcej.

Wszystko to, bez alkoholu i środków odurzających.

Pomóż nam działać dalej, działaj z nami:

Postój jest otwarty i chętny na nowe inicjatywy, osoby, działania.

pisz na: ocsk-postoj@riseup.net

wspomóż nas materialnie: https://ocsk-postoj.wspolneoparcie.org/fund

Skip to content