Zaatakowali faszyści


UWAGA: przekleństwa, opisy przemocy na zrzutach ekranu

Spis części kolejnościowo:

  1. Treść
  2. Infografiki o symbolice faszystowskiej dziś
  3. Zrzuty ekranu z faszystowskiego kanału komunikacyjnego

Jeśli zastanawiacie się nad tożsamością sprawców którzy napadli na nas oraz zniszczyli Postój, to nie trzeba szukać długo, albowiem sami podpisali się na budynku.

Budynek został zniszczony namalowanymi symbolami krzyża celtyckiego oraz napisami „GNLS” – good night left side, co jednak nie jest dosłownym ,,dobranoc’’, a przenośnym życzeniem śmierci lewej stronie. Krzyż celtycki natomiast (wyglądem przypominający plus otoczony okręgiem) jest obecnie ulubionym znakiem wśród środowisk i organizacji nacjonalistycznych, najczęściej tłumaczy się go jako symbol wyższości „białej rasy” czyli rasizmu i ksenofobii.

Podczas pobicia (31.12) i drugiego ataku zaraz po (1.01) napastnicy wykrzykiwali „Zajebiemy was lewackie kurwy” oraz „anti-antifa” (anty antyfaszyzm, czyli po prostu faszyzm). Napastnicy byli zamaskowani i ubrani na ciemno. To co ich jednak wyróżnia to symbolika czaszek (nawiązująca do nazistowskich czaszek SS). Przed pobiciem widzieliśmy osoby robiące zwiady w okolicy Postoju w takich bandamach.

Ich ogólny styl ubioru można określić mianem ,,casuals’’ (subkultura wywodząca się z piłki nożnej charakteryzująca się huligaństwem) ,który jest bardzo popularnym dress codem w kręgach faszystowskich i kibolskich. Polega głównie na sportowym ubiorze, najczęściej dresach oraz obuwiu sportowym/górskim. Ale pamiętajmy oczywiście, że nie każda osoba tak wyglądająca to koniecznie faszystowska bojówka. Warto jednak mieć to z tyłu głowy.

3 stycznia 2023 roku faszystowska organizacja „3 Droga” pochwaliła się w internecie filmem, na którym wykonywany i zawieszany jest baner „upamiętniający” nacjonalistycznego antysemitę Romana Dmowskiego. Rozpoznajemy na nim (po posturze i ubraniach) osoby uczestniczące w ataku na Postój. Najpewniej nie przebrały się nawet pomiędzy obiema „akcjami”. Baner miał na sobie cytat R. Dmowskiego: ,, Nie ma patriotyzmu bez gotowości do ofiar’’. Czy to my jesteśmy tymi ofiarami patriotyzmu? Czy to my jesteśmy dla niego zagrożeniem? Jeśli tak, to jaki jest ten ich patriotyzm? „3 Droga” lubuje się we wrzucaniu zdjęć zamaskowanych osób z bronią białą, które mają „tępić lewactwo” i są wprost faszystowskimi bojówkami. W całej akcji 3 Drodze towarzyszyła też „Młodzież wszechpolska” – faszystowska organizacja, znana z postulatów seperatyzmu rasowego. Grupa „Vandali nation” (Naród Wandali), która chwali się politycznymi pobiciami i wandalizmem w internecie, również nie pozostała cicho. Na ich kanał na komunikatorze Telegram został wrzucony post pod tytułem „Lewacki skłot zbiera na remont” ze zrzutem ekranu z naszego wcześniejszego wpisu. Pozostali użytkownicy grupy ,,Naród Wandali’’ zareagowali falą serduszek i kciuków w górę, co, patrząc na inne wpisy na grupie, jest praktycznie przyznaniem się do przeprowadzenia ataku.

Wyjaśniając także pewne nieporozumienie naszym drogim faszystowskim bojówkarzom: oddolne centrum kulturalno społeczne „Postój” jest legalnie działającym miejscem kultury artystycznej i prospołecznym centrum. A drodzy narodowcy zniszczyli własność narodową bo budynek jest własnością Polskich Kolei Państwowych. Choć cenimy idee skłotingu i podobnie uratowaliśmy niszczejący budynek przed marnotractwem, to nie zaatakowaliście „lewackiego skłotu”. Więc wasze zachęcające do podpalenia i masowego morderstwa grafiki pt. „Spal lewacki skłot w twoim mieście” nie zadziałały.

Więcej o skłotingu można posłuchać w bardzo dobrym materiale: https://en.labournet.tv/house-strike


Infografiki o symbolice faszystowskiej dziś


Zrzuty ekranu z faszystowskiego kanału komunikacyjnego

UWAGA: rażące treści, opis przemocy

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Skip to content